تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://tehran-online.vcp.ir


/post/archive/1390/4
/post/archive/1390/3
/post/archive/1390/2
/post/archive/1390/1
/post/archive/1389/12
/post/archive/1389/11
/post/archive/1389/10
/post/archive/1389/9
/post/archive/1389/8
/post/archive/1389/7
/post/archive/1389/6
/post/archive/1389/5
 

خواسته های اهالی باغ آذری از مسئولان

پاکسازی بوستان از معتادان

طبق روال هر هفته صفحه محله وقتی خواستیم سراغ یکی از خیابان های محله باغ آذری برویم تا از دغدغه های ساکنان آن بیشتر مطلع شویم متوجه معضلی در ناحیه 6 منطقه یا بهتر بگوییم محله باغ آذری شدیم که دامنگیر نه یک خیابان که کل ساکنان محله بود. همین بهانه ای شد تا این هفته در قالب یک گزارش ویژه به این معضل بپردازیم و دلایل شکل گیری این موضوع را زیر ذره بین ببریم. بحث تجمع یکباره تعداد بسیاری معتاد در بوستان اسفند که مشکلات بسیاری را برای ساکنان باغ آذری خصوصا خیابان های هم جوار آن پدید آورده است. لازم به توضیح است که با وجود پیگیری مصرانه شهروندان و شورایاری محله همچنین خبرنگار همشهری محله تا نگارش  این گزارش ،معضل مزبورهمچنان به قوت خود باقی بوده است. با این همه امیدواریم که هنگام چاپ این گزارش تجمع معتادان در بوستان محلی اسفند مرتفع شده باشد. اما صحبت های شهروندان ساکن محله باغ آذری در خصوص این مسئله که در ادامه می خوانید:

تمامی ساکنان خیابان های همجوار بوستان اسفند بر این عقیده متفق اند که بوستان محلی باغ آذری ظرف ماه های اخیر به یکباره شلوغ شد. آن هم نه یک شلوغی عادی بلکه ناگهان ساکنان محله وقتی برای گذران اوقات فراغت خود وانجام ورزش های صبحگاهی مثل همیشه خواستند به بوستان اسفند بروند به یکباره با تعداد بسیاری از افراد معتاد اعم از زن و مرد مواجه شدند که در این بوستان در حال مصرف مواد مخدر بودند، آن هم نه در گوشه و کنار پارک بلکه به دلیل تعداد بسیارشان در تمام قسمت های پارک دیده می شدند و البته نیز می شوند. " کبری قانعی" یکی از بانوان ساکن در خیابان شهید علی ظریف که در نزدیکی این بوستان محلی واقع شده می گوید:" یکدفعه تعداد زیادی زن و مرد معتاد نمی دانیم از کجا به این بوستان هجوم آوردند. روی سنگفرش های پارک پر از سرنگ شده. اگر خدای نکرده یکی از بچه هایی که برای بازی به این بوستان می روند یکی از این سرنگ ها را از روی زمین بردارد چه کسی جوابگوست." معترض ادامه می دهد:" من مدیر مسئول حسینیه بانوان باغ آذری هستم باور کنید بانوان روزهای جمعه که همیشه برای دعای ندبه به حسینیه می آمدند مدتی است که دیگر نمی آیند. می گویند می ترسیم از پارک رد شویم. همین چند روز پیش یکی از این معتادها که داشته کابل برق یکی از کوچه ها را باز می کرده و یکی از بانوان به وی اعتراض کرده چاقو روی او کشیده. به قول یکی از مامورها که بابت پیگیری آمده بود باز خوب بوده چاقو کشیده و سرنگ آلوده نکشیده است!

قانعی در این باره اضافه می کند:" باور کنید ما یک چیزهایی از این افراد در بوستان اسفند دیده ایم که گفتنی نیست. زن و مرد معتاد ریخته اند در این بوستان و امنیت و بهداشت و حرمت محله را زیر سوال برده اند.شهرداری و نیروی انتظامی باید فکر اساسی در این باره کنند."

این گزارش در حدود یك ماه و نیم پیش تهیه شده است و هنوز هم مشكل این اهالی بر طرف نشده است.

مسئولان فكری به حال این مشكل بكنند.