تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://tehran-online.vcp.ir


/post/archive/1390/4
/post/archive/1390/3
/post/archive/1390/2
/post/archive/1390/1
/post/archive/1389/12
/post/archive/1389/11
/post/archive/1389/10
/post/archive/1389/9
/post/archive/1389/8
/post/archive/1389/7
/post/archive/1389/6
/post/archive/1389/5

آتش‌سوزی در ساختمان متروكه

ساختمان متروکه در اولین ساعات بامداد شنبه هفته گذشته دچار آتش‌سوزی شد.

در پی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع‌ رسانی این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های 14 و 90 در ساعت 01:41 دقیقه بامداد شنبه هفته گذشته روانه محل آتش‌سوزی در خیابان فدائیان اسلام شدند. به گفته علی قمصری فرمانده آتش‌نشانان اعزامی، زیرزمین یك ساختمان متروكه دچار آتش‌سوزی شده بود که آتش‌نشانان بی‌درنگ با چند رشته لوله آبدهی شعله‌های آتش را مهار و کاملاً خاموش کردند.او علت این آتش‌سوزی را افتادن شیء شعله‌ور بر روی مواد قابل اشتعال اعلام کرد.

 

 

 آبگرمكن دیواری آشپزخانه را به آتش كشید

نقص فنی در آبگرمکن گازی دیواری بامداد جمعه هفته گذشته منجر به بروز آتش‌سوزی در آشپزخانه منزل مسکونی شد.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی سریعاً آتش‌نشانان ایستگاه 83 را در ساعت 3:58 دقیقه به بلوار شهید دستواره، خیابان شهید یاسینی، مجتمع كاشانی اعزام كرد. آتش‌نشانان پس از قطع گاز و برق شعله‌های آتش را در این منزل مسکونی خاموش كردند.عباس زارعی فرمانده اعزامی گفت: علت این حادثه نقص فنی در سیستم آبگرمكن گازی دیواری بوده است.این آتش‌سوزی مصدوم نداشت.

 

 

 آتش، منزل مسكونی را تهدید كرد

آتش‌نشانان صبح روز جهار شنبه هفته گذشته  از گسترش آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در خزانه بخارایی جلوگیری کردند. ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با دریافت خبر این حادثه بلافاصله زنگ ایستگاه 83 را به صدا درآورد و آتش‌نشانان را ساعت 9:47 دقیقه صبح  به فلكه سوم خزانه بخارایی، خیابان شهید بادلو اعزام كرد.عباس زارعی فرمانده آتش‌نشانان گفت: در حیاط این منزل مسكونی به وسعت 70 متر مربع، لحاف و تشك طعمه آتش شده بود و بیم سرایت آتش به داخل خانه می‌رفت. آتش‌نشانان بی‌درنگ وارد خانه شده و قبل از گسترش آتش‌سوزی آن را كاملا خاموش و لكه گیری كردند. زارعی افزود: صاحب خانه در منزل نبود و هوشیاری همسایگان و تماس با سامانه 125 از بروز خسارات مالی جلوگیری كرد.

خودرویی كه پر از بنزین بود ناگهان آتش گرفت

صدای انفجار آنقدر بلند بود كه همه ساكنان خانه های اطراف اتوبان بعثت آن را شنیده بودند. بعد از انفجار بوی سوخته شدن رنگ همه فضای خیابان را پر كرد اما در پایان این آتش نشانان بودند كه در تاریكی و سكوت شب راننده را از میان شعله های آتش زنده بیرون آوردند.

در پی آتش گرفتن یک دستگاه خودرو سواری در اتوبان بعثت حد فاصل چهار راه چیت سازی تا محل دور برگردان شهید رجایی آتش‌نشانان با حضور به موقع از انفجار باک خودرو و گسترش آتش به خودروهای دیگر جلوگیری کردند.

پس از اطلاع‌رسانی این حادثه به سامانه 125 ستاد فرماندهی آتش‌نشانی، آتش‌نشانان دو ایستگاه در منطقه را در ساعت 2 بامداد به محل حادثه فرستاد اكبری فرمانده آتش‌نشانان اعزامی گفت: آتش‌نشانان با ایمن‌سازی اولیه و با توجه به احتمال انفجار باک خودروی شعله‌ ور از نزدیک شدن خودروهای گذری به محل حادثه جلوگیری کردند و با بکارگیری یک رشته لوله آبدهی آتش‌نشانی و استفاده از خاموش کننده‌های دستی خودروی شعله ور را خاموش کردند. وی گفت شعله های آتش به قدری بود كه امكان نزدیك شدن به خودروی سواری وجود نداشت و این در حالی بود كه راننده خودرو به دلیل ترس توانایی باز كردن در خودرو را نداشت و هر آن امكان انفجار خودرو وجود داشت برای همین یكی از آتش نشانان با شكستن پنجره جلو ماشین موفق به بیرون آوردن راننده وحشت زده شد و ماموران امدادی با استفاده ار تجهیزات ویژه آتش را مهار كردند.

این فرمانده آتش‌نشانی درباره علت آتش گرفتن این خودرو سواری گفت: با توجه به وجود شعله‌های زیاد و غیر عادی، پیش‌بینی می  شد که داخل خودرو مواد سریع ‌الاشتعال فراوان وجود دارد که پس از خاموش کردن آتش وجود تعدادی ظرف پلاستیکی حاوی بنزین داخل صندوق عقب خودرو، این پیش‌بینی را به یقین تبدیل کرد.او افزود: انتشار گاز بنزین و روشن کردن سیگار منجر به آتش‌سوزی شد.خوشبختانه در این حادثه به راننده خودرو سواری آسیبی وارد نشد.با انتقال راننده خودروی سواری به نزدیكترین مركز درمانی و ایمن سازی مسیر برای جاوگیری از خطر انفجار ماموران پلیس بازجویی از صاحب خودرو را برای آگاهی از علت حمل بنزین در دستور كار خود قرار دادند تحقیقات درباره این آتش سوزی همچنان ادامه دارد.