تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://tehran-online.vcp.ir


/post/archive/1390/4
/post/archive/1390/3
/post/archive/1390/2
/post/archive/1390/1
/post/archive/1389/12
/post/archive/1389/11
/post/archive/1389/10
/post/archive/1389/9
/post/archive/1389/8
/post/archive/1389/7
/post/archive/1389/6
/post/archive/1389/5
معضل بوی بد جوی های آب در برخی نقاط این خیابان است. موضوعی که «محمد امینی» درباره آن می گوید: «از داخل این جوی ها و دریچه های آن اگر یک هفته داخل شان آب گرفته نشود بوی عجیبی متصاعد می شود که واقعا غیر قابل تحمل است. همین چند هفته پیش آنقدر با 137 تماس گرفتیم تا بالاخره آمدند و داخل جوی ها را آب گرفتند. روی هم رفته شهرداری ناحیه 2 در این باره کم کاری می کند.» «علی خلخالی» کسبه دیگری است که او نیز در این باره توضیح می دهد: «متاسفانه خودروهای شهرداری وقتی برای شست و شوی جوی ها مراجعه می کنند تنها داخل چند دریچه را آب می گیرند و می روند. به این ترتیب باز هم بوی لجن از دریچه های دیگر متصاعد می شود.» اینگونه است که او نیز همچون دیگر شهروندان این خیابان از شهرداری تقاضا می کند تا نسبت به رفع مشکل فنی جوی های آب خیابان مدائن اقدام کند و البته تا رفع کامل این نقائص به شست و شوی مرتب جوی های سرپوشیده  تمامی دریچه ها بپردازد.

با سد معبر برخورد کنید

یکی دیگر از مشکلات مهم اهالی خیابان مدائن بحث سد معبر مغازه دارها دست فروش های بازارهای اول و دوم است که گریبانگیر کسبه و ساکنان این خیابان شده است. یکی از همین اهالی معترض امینی است که در این باره معتقد است: «علاوه بر دست فروش ها ،مغازه دارها نیز با گذاشتن اجناس شان در بیرون مغازه بخش اعظمی از پیاده روها را به اشغال خود درآورده اند. به گونه ای که دید مغازه های دیگر را نیز کور می کنند. این موضوع به قدری در خیابان مدائن دیده می شود که حتی از معضل سد معبر دست فروش ها هم آزار دهنده ترشده است.» «زهرا حیدری» یکی از بانوان ساکن در خیابان مدائن نیز در این باره اعتقاد دارد: «متاسفانه نگاه که می کنی اغلب مغازه دارها اجناس شان را در حاشیه پیاده رو و محل رفت و آمد مردم قرار داده اند. از لباس و کیف و و سایل زینتی گرفته تا یخچال بستنی و جوجه گردان رستوران ها. در صورتیکه در بازارهای دیگر اینقدر راحت به مغازه دار اجازه چنین سد معبری داده نمی شود.» «محمود امینی» یکی از کسبه خیابان در این باره به بحث سد معبر برخی اغذیه فروش های مدائن می پردازد که مشتریان آنها در حاشیه پیاده روها به خوردن اسنک می پردازند: «علاوه بر اینکه خود این مغازه های اسنک فروشی اغلب از ابعاد مغازه خود حدود 2 متری به حاشیه پیاده رو تجاوز کرده اند مشتریان شان نیز روبروی مغازه ها و در پیاده رو ناگزیر به خوردن اسنک هستند و به همین دلیل نظافت باغچه ها و پیاده روها در محدوده اطراف اسنک فروشی ها افتضاح است.» وی علاوه بر این با اشاره به ازدحامی که اغلب در مقابل مغازه های اسنک فروشی دیده می شود نیز می گوید: «یکی از این اسنک فروشی ها در کنار صنف طلافروشی قرار دارد و به هر حال این ازدحام جمعیت باعث ناامنی هایی برای این صنف شده است.» «علی خلخالی» یکی از طلافروشان این راسته نیز در این باره می گوید: «من فکر می کنم کسی که توزیع مواد غذایی را بر عهده دارد به هر حال باید متراژ مغازه اش در حد و اندازه ای باشد که بتواند مشتریانش را در داخل مغازه سرویس دهد. متاسفانه اسنک فروشی های نازی آباد فضایی برای این کار ندارند و حریم پیاده روها را تبدیل به محل سرویس دهی به مشتریان خود کرده اند. موضوعی که نظافت و امنیت این محدوده را زیر سوال برده است.»

کانکس مزاحم

علاوه بر سد معبر مغازه های خیابان مدائن و چند اسنک فروشی که در این محدوده واقع شده و مشتریان بسیاری نیز دارند مسئله دیگری که باعث گلایه مندی اهالی خیابان تجاری مدائن شده است. سد معبر دست فروشان در بعد از ساعت کاری نیروهای سد معبر ناحیه است. موضوعی که «محمد شعبانی» درباره آن اینگونه به توضیح می پردازد: «از ساعت 7:30 تا 8 شب به بعد که نیروهای شهرداری می روند در حاشیه پیاده رو قیامت می شود. به هر حال شهرداری باید فکری برای شیفت شب پرسنل سد معبر خود کند.»وی علاوه بر این با اشاره به کانکسی که شهرداری برای استقرار نیروهای خود در خیابان مدائن مستقر کرده می گوید: «خیلی وقت است که از این کانکس استفاده ای نمی شود. شیشه هایش شکسته شده و تبدیل به محل ریختن زباله و جولان موش ها شده است هر چقدر هم تماس می گیریم که لااقل بیایند و این کانکس را از اینجا بردارند ترتیب اثری داده نمی شود.»

شهردار ناحیه 2 پاسخ می دهد

مشکل فنی جوی ها رفع خواهد شد

شهردار ناحیه 2 در پاسخ به این سوال شهروندان که چرا جوی های خیابان مدائن به طور مرتب شست و شو داده نمی شود پاسخ می دهد: «اصلا به این صورت نیست چرا که ما همه روزه از طریق یک دستگاه تانکر ویژه این خیابان، جوی های آب راشست و شو می دهیم. اما از آنجا که این کار همه روزه قبل از ساعت 5 صبح انجام می شود اکثر مغازه ها تعطیل و از این موضوع بی اطلاعند.» «حسین مایلی» در ادامه نیز اضافه می کند که علاوه بر این شست و شوی روزانه چنانچه قسمتی از جوی های خیابان به صورت موردی نیاز به شست و شو داشته باشد طی بازدید عوامل ناحیه، مجدد شست و شو داده خواهد شد. با تمام این تدابیری که این مقام مسئول به آن اشاره می کند اما این سوال مطرح است که چرا در صورت شست و شوی روزانه باز از برخی نقاط جوی های آب مدائن بوی بسیار بدی متصاعد می شود. مهندس مایلی در این باره اینگونه به توضیح می پردازد: «این موضوع برمی گردد به برخی اشکالات فنی پروژه پیاده راه سازی و کانیو و سرپوشیده شدن جوی های آب مدائن که تمام کارهای آن از سوی زیباسازی شهرداری مرکز صورت گرفته و ما نظارتی بر کار پیمانکار مربوطه نداشتیم. به دلیل این اشکالات و نبود شیب مناسب متاسفانه در برخی نقاط ما با راکد بودن آب و تلمبار شدن آب و لجن روبرو هستیم و بنابراین رفع اساسی این اشکالات را در برنامه کاری ناحیه قرار داده ایم و به مرور به رفع این نقائص می پردازیم.»  وی در ادامه این اطمینان خاطر را به ساکنان خیابان مدائن می دهد که مشکل بوی بد جوی های آب مدائن از طریق اصلاح شیب و یا کانیو به زودی بر طرف خواهد شد. موضوع کانیو جوی تمامی منشعبات خیابان ها و کوچه های خیابان مدائن از دیگر کارهای عمرانی است که مهندس مایلی در راستای اصلاح شیب جوی های مدائن به آن اشاره می کند.

شهردار ناحیه 2 در بخش دیگر صحبت های خود به سد معبر مغازه دارها اشاره می کند و می گوید: «روزی نسیت که اجناس مغازه دارهای متخلف از سوی ماموران ها جمع آوری نشود. با این وجود بعد از ساعتی دوباره کار خود را از سر می گیرند. متاسفانه گذاشتن بخشی از اجناس و وسایل در بیرون از مغازه ها در بین اغلب کسبه به یک فرهنگ تبدیل شده و خود مغازه دارها با وجودیکه در این باره بارها به ناحیه تعهد داده اند اما همکاری لازم را با ماموران شهرداری ندارند.» این مقام محلی در ادامه با توجه به درخواست کسبه مدائن به برخورد با سد معبر دست فروش ها و مغازه دارها اضافه می کند: «برای برخورد جدی با این موضوع خصوصا برای ساعت 9 شب به بعد که ما نیروی شب نداریم از منطقه درخواست یک اکیپ نیروی جداگانه برای نازی آباد کرده ایم تا به صورت 24 ساعته برای برخورد با سد معبر در خیابان مدائن مستقر کنیم.» وی همچنین درباره کانکس استقرار پرسنل سد معبر که سال گذشته در خیابان مدائن مستقر شده نیز اینگونه توضیح می دهد: «طی هفته های آینده این کانکس رنگ آمیزی و رفع نقص خواهد شد.» و اما بحث اسنک فروشی های خیابان مدائن که مایلی در این باره از شهروندان و کسبه گلایه مند خواست تا با تهیه استشهاد محلی و ارائه آن به کلانتری این موضوع را از این طریق قانونی دنبال کنند.