تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://tehran-online.vcp.ir


/post/archive/1390/4
/post/archive/1390/3
/post/archive/1390/2
/post/archive/1390/1
/post/archive/1389/12
/post/archive/1389/11
/post/archive/1389/10
/post/archive/1389/9
/post/archive/1389/8
/post/archive/1389/7
/post/archive/1389/6
/post/archive/1389/5
مسجد سید الشهدا یکی از مساجد محله باغ آذری است. این مسجد به گفته پیش نماز آن تا به حال در حد توان خدمات بسیار خوبی را به ساکنان محله عرضه كرده است. «علی اکبر هاشمی» که در حال حاضر امام جماعت مسجد سید الشهدا را عهده دارد پای گفتگوی این هفته ما نشست به سوالات ما که هر هفته از یکی از پیش نمازهای مساجد می پرسیم، پاسخ داد.

هاشمی درباره مسجد سید الشهدا می گوید:« این مسجد 280 متر مساحت دارد. و در 3 طبقه به مردم خدمات ارائه می دهد. اهالی بیشتر برای ادای نماز از مسجد استفاده می کننند. البته استقبال در مناسبت های گوناگون با توجه به برنامه های سخنرانی و مداحی و مولودی خوانی برگزار می شود به نسبت خوب است.»

وی ادامه می دهد:« در مسجد ما علاوه بر اقامه نماز یک روز در هفته جلسه آموزش قرآن است برای همه دوره های سنی است که اهالی می توانند بعد از نماز مغرب و عشا در این کلاس ها شرکت کنند.»

این پیش نماز محلی رابطه مسجد سید الشهدا با شهرداری بسیار خوب توصیف می کند:« اگر از مسئولان ناحیه درخواستی داشته باشیم آن را انجام می دهند، سال گذشته همه فرش های مسجد توسط شهرداری شست و شو داده شد. امسال نیز برای کارهای عمرانی قول مساعد دادند تا بودجه لازم را تامین کنند تا مشکلات مسجد رفع شود.»

هاشمی اشاره کرد:« مساحت موجود مسجد بسیار کم است به همین دلیل برای انجام فعالیت های گوناگون محدود هستیم و به خیلی از کارها را نمی توانیم بپردازیم. بیشتر افرادی که در این محدوده ساکن هستند توانایی مالی چندانی را ندارند به همین دلیل از شهرداری می خواهیم که از نظر مالی کمک کنند حتی حتی المقدور در یکی از طبقات ساختمان صندوق قرض الحسنه و تعاونی راه اندازی کنند تا از طریق آن به مردم وام، بن ارزاق و ... بدهیم.»

وی از انتظاراتی که از شهرداری برای مسجد محله دارد گفت:« اگر مسئولان شهرداری با خریداری یک زمین فضای مسجد گسترده تر كند. پس از آن نیز می توانیم کلاس های فرهنگی متعددی را ایجاد کنیم.»

علی اکبر هاشمی در پایان افزود:« مساجد با یاری مسئولان شهرداری می توانند محیط امن و فرهنگی برای هر یک از افراد محله دایر کنند که مسجد برای همه افراد مفید باشد.»