تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://tehran-online.vcp.ir


/post/archive/1390/4
/post/archive/1390/3
/post/archive/1390/2
/post/archive/1390/1
/post/archive/1389/12
/post/archive/1389/11
/post/archive/1389/10
/post/archive/1389/9
/post/archive/1389/8
/post/archive/1389/7
/post/archive/1389/6
/post/archive/1389/5

 

درباره حل این معضل پیگیریم

درباره پیگیری مشکل وجود حجم انبوه معتادان که بوستان اسفند ناحیه 6 را تبدیل به پاتوق شبانه روزی خود کرده اند یکراست به سراغ شهرداری این ناحیه و پای صحبت های شهردار این ناحیه می نشینیم. به هر حال وقتی که شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی فعالیت های گسترده را در حیطه سلامت و آسیب های اجتماعی به انجام رسانده است می تواند یکی از مراجع پاسخگو در این باره باشد. مهندس" جمشید یوسفی" اما درباره خانه صداقت که به نوعی محل ساماندهی معتادان خیابانی به شمار می رود توضیح می دهد:" بیشتر از یک ماه از راه اندازی این مکان در باغ آذری می گذرد. به دلیل مشکلاتی که این محل برای ساکنان محله پدید آورده با شورایاری و کلانتری جلسه ای داشتیم. به هر حال برای ارائه مجوز فعالیت به چنین مراکزی معمولا باید کلانتری مجوز صادر کند. اما در طی این جلسه آنها هم از این موضوع بی اطلاع بودند. برای همین هم از سوی رئیس کلانتری دستور پیگیری در این باره داده شد."

وی همچنین درباره موضوع وجود انبوه معتادان که مدتی است در بوستان اسفند تجمع کرده اند به دلیل دیگری علاوه بر وجود خانه صداقت نیز اشاره می کند. اینکه گویا به دلیل تخریب ساختمان اسکان افراد معتاد در محله شوش برای احداث ساختمان جدید معتادانی که در این ساختمان اسکان داشته اند رفته رفته به محله باغ آذری و بوستان اسفند سوق پیدا کرده اند. این مقام مسئول در این باره ادامه می دهد: "من خودم به شخصه رفتم و محل را دیدم و طی صحبت هایی که با رئیس کلانتری 117 هم داشتیم در این باره خواستیم که پیگیر باشند. به هر حال قبلا مامور ثابتی در این محدوده داخل کیوسک گذاشته بودند که تقریبا محیط را امن  کرده بود. اما متاسفانه به دلیل کمبود نیرو نتوانستند برای این کیوسک مامور تامین کننده ،در صورتیکه در خصوص جمع آوری این افراد شهرداری نیاز به کمک و همکاری دستگاه های دولتی چون کلانتری دارد."

مهندس یوسفی درباره اقداماتی که از سوی شهرداری ناحیه برای حل این مشکل صورت گرفته نیز می گوید:" به طور مقطعی از طریق ماموران 137 همچنین حفاظت و اجرائیات تعدادی از این افراد را جمع آوری کرده ایم که به دلیل مقطعی بودن این امربرای حل پایه ای مشکل بوستان اسفند کارساز نبوده است."

با تمام این صحبت ها اما شهردار ناحیه 6 تاکید می کند که در خصوص این معضل شهردار ناحیه 6 پیگیر است و در این راستا جلسه ای را نیز با قائم مقام شهرداری منطقه داشته تا فکر اساسی برای این موضوع کنند. مهندس یوسفی در پایان امید وار است تا با همکاری دیگر ارگانها بتوانند نسبت به حل ریشه ای این معضل هر چه زودتر اقدام نمایند