تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://tehran-online.vcp.ir


/post/archive/1390/4
/post/archive/1390/3
/post/archive/1390/2
/post/archive/1390/1
/post/archive/1389/12
/post/archive/1389/11
/post/archive/1389/10
/post/archive/1389/9
/post/archive/1389/8
/post/archive/1389/7
/post/archive/1389/6
/post/archive/1389/5
عنوان :حوادث منطقه ( مهر 89 )
متن :

تولیدی و فروشگاه پوشاك در آتش سوخت

آتش مهار شد

آتش‌نشانان، آتش‌سوزی گسترده یک تولیدی و فروشگاه پوشاک در نازی آباد را مهار و خاموش کردند.

ستاد فرماندهی با اطلاع این حادثه بلافاصله زنگ ایستگاه 82 را ساعت 22:19 دقیقه جمعه هفته گذشته به صدا درآورد و آتش‌نشانان را به نازی آباد، خیابان تولایی، روبروی پارك 17 شهریور اعزام كرد. ناصر شاكری فرمانده آتش‌نشانان در این مورد گفت: آتش‌سوزی در یك ساختمان 70 متری دو طبقه رخ داده بود كه آتش‌نشانان در كمتر از دو دقیقه خود را به محل حادثه رساندند. آنان بی‌درنگ همزمان با قطع برق و گاز با استفاده از دو رشته لوله آبدهی و دستگاه تنفسی اقدام به عملیات كردند و پس از دو و نیم ساعت تلاش توانستند آتش را كاملا خاموش و لكه گیری كنند. اوافزود: آتش‌نشانان از سرایت آتش به ساختمان‌های اطراف جلوگیری كردند ولی متاسفانه به دلیل گستردگی آتش‌سوزی خسارات مالی فراوانی بر جای ماند.

 

سقوط در چاه فاضلاب 4 متری

سقوط آزاد

بانوی 55 ساله‌ای دو شنبه شب هفته گدشته درون چاه فاضلاب چهار متری داخل حیاط منزل مسکونی در شوش شرقی سقوط کرد. این چاه بدون هیچ نشانه ظاهری فروكش كرده بود. ستاد فرماندهی ساعت 22:28 دقیقه دیشب از رخ داد این حادثه آگاه شد و بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه سه را روانه محل حادثه در خیابان شوش شرقی، خیابان پیروز افخمی كرد. محمد شمسایی فرمانده آتش‌نشانان اعزامی درباره این حادثه گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل شهروند آسیب دیده را با رعایت نكات ایمنی از چاه خارج كردند و سپس تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند. شمسایی علت این حادثه را فروكش كردن دهانه چاه فاضلاب در اثر نشت آب دانست.

تصادف خودروی سواری با حفاظ بزرگراه دو مصدوم بر جای گذاشت

حادثه در اتوبان

یک دستگاه خودروی سواری عصر دیروز در بزرگراه بعثت پس از برخورد با حفاظ حاشیه بزرگراه، واژگون شد.دو نفر از سرنشینان این خودرو به شدت مجروح شدند. ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با اطلاع از وقوع این حادثه بلافاصله زنگ ایستگاه 13 و نجات 2 را عصرشنبه هفته گذشته  به صدا درآورد و آتش‌نشانان را به مسیر شرق به غرب بزرگراه بعثت روبروی شهرك شاهد اعزام كرد. به گفته احمد اكبریان افسر آماده منطقه 2 عملیات آتش‌نشانی تهران، این خودرو چهار نفر سرنشین داشت كه دو جوان بیست ساله از سرنشینان این خودرو به شدت مصدوم ‌شدند.یکی از این جوانان که از ناحیه دست، كمر، سر، و صورت به شدت آسیب دیده بود توسط نیروهای مردمی از خودرو خارج و به مراكز درمانی منتقل ‌شد.ولی جوان دوم در حالی داخل خودرو محبوس ‌شده بود كه یك شاخه پروفیل از نرده‌های وسط بزرگراه به شكل دلخراشی در قسمت ران پای راستش فرو رفته بود.آتش‌نشانان بی‌درنگ و در كوتاهترین زمان ممكن توانستند همزمان با ایمن‌سازی خودرو و محل با بریدن قسمت‌هایی از بدنه خودرو و نرده‌های وسط بزرگراه، این جوان را از خودرو خارج و در اختیار امدادگران اورژانس برای انتقال به مراكز درمانی قرار دهند.او افزود: آتش‌نشانان خودرو را به حالت اولیه برگردانده و به حاشیه ایمن بزرگراه منتقل كردند و با اطمینان از نبود خطر به عملیات خود پایان دادند.

آتش‌نشانان در انبارهای دخانیات

نمره 20 برای آتش نشان ها

برای هماهنگی آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و شرکت دخانیات، امروز مانور مشترکی برگزار شد.

 این مانور دو ساعته در محل انبارهای شرکت دخانیات در میدان بهمن اجرا شد. در این مانور که با هدف سنجش میزان ورزیدگی آتش‌نشانان انجام شد، 40 نفر از آتش‌نشانان ایستگاه‌های 22 و 28 شرکت داشتند.در این عملیات آتش‌نشانان با بستن دستگاه تنفسی و كشیدن لوله‌های آبدهی و استفاده از كف آتش‌نشانی اقدام به خاموش كردن آتش‌سوزی فرضی كردند.در بخش مانور در ارتفاع، نیروها با كشیدن لوله‌های آبدهی از پله‌های فرار پشت ساختمان اقدام به خاموش كردن آتش‌سوزی فرضی كردند و با استفاده از نردبان 32 متری مصدوم فرضی را نجات دادند.مدیرعامل شرکت دخانیات، رضا یادگاری معاونت عملیات منطقه پنج آتش‌نشانی، ناصر حاجی گل رئیس ایستگاه‌های 22 و 28، رؤسای ایستگاه‌های منطقه پنج عملیات، عوامل اورژانس و نیروی انتظامی، بر این مانور نظارت داشتند.